Dokument w użyciu. Plik dokumentu.. jak uruchomić ten msg ?

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego

Dokument w użyciu. Plik dokumentu.. jak uruchomić ten msg ?

Postprzez a.skarbowski » Cz cze 28, 2018 3:11 pm

Witam,
Mam pytanie odnośnie zachowania OO w przypadku, gdy z pliku korzysta kilka osób, plik leży na lokalnym serwerze hp, od czego zależy, że jedna osoba zobaczy fajny komunikat o tym, że plik jest właśnie używany, a z kolei inne osoby takiego komunikatu nie mają, plik otwiera się w trybie "tylko do odczytu" bez żadnego komunikatu ...., przeszukałem już ustawienia i internet. Wszystkie tematy dotyczą problemu z zablokowanym plikiem przez drugą osobę. Znam współdzielenie plików w OO, dlatego od razu piszę że nie wchodzi w grę, wiem o ukrytym pliku z tyldą ~ i # na końcu, który trzyma info o osobie, która ma aktualnie otwarty plik.

Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie jak wywołać ten komunikat ?, na innych komputerach ten plik otwiera się od razu do odczytu. W załączniku test, otwierałem plik CALC, otwarty przez inną osobę i komunikatu nie dostałem, a zleży mi na nim. Wie ktoś jak go wywołać ?

Treść komunikatu, który chciał bym zobaczyć jak inni:
Dokument w użyciu. Plik dokumentu "xxx" został zablokowany przed edycją przez:
PROD-032/Plud (27.06.2018 07:18 )
Otwórz dokument w trybie tylko do odczytu lub otwórz kopię dokumentu w trybie do edycji.

PS nazwy plików się różnią bo robiłem kilka testów, ani razu nie zobaczyłem tego komunikatu co mój kolega.
Załączniki
komunikat OO-2.png
komunikat OO.png
Co sprawia, że OO wyświetla takie komunikaty ?
OpenOffice 4.1.5 Windows 10
a.skarbowski

Powrót do Calc