Konwersja z ODT do Impress

Użytkowanie edytora prezentacji

Konwersja z ODT do Impress

Postprzez Lempirx » Cz maja 11, 2017 10:46 am

Witam!
Mój problem jest pewnie trywialny, ale mnie przerasta. Chodzi o to, że mam ponad 100 ponumerowanych zdań, z których chcę wykonać prezentację na zasadzie jedno zdanie jeden slajd. Ręczne kopiuj wklej to robota głupiego :ucrazy: , bo takich bloków (czyli zestawów po kilkadziesiąt zdań mam kilkanaście). Czy jest jakaś metoda hurtowego przerobienia tych zdań na prezentację. Z góry dzięki :D
Libre Office Wersja: 5.2.5.1 na Windows 10
Lempirx

Re: Konwersja z ODT do Impress

Postprzez Jan_J » Cz maja 11, 2017 9:04 pm

???
zawsze twierdziłem, że pomysł, by dokumenty papierowe robiło się jednym edytorem a dokumenty ekranowe innym, korzystając przy tym z różnych formatów zapisu, jest z gruntu ZŁY.
i czasem okazuje się, jak bardzo to przeszkadza.

że są tacy, którzy podzielają konstruktywnie to przekonanie, patrz np.
LaTeX + Beamer; dawniej LaTeX + SliTeX, LaTeX + Prosper;
HTML + W3C Slidy;
Narzędzia typu MindMapping na ekranie, jak KDissert/SemantiK, VYM, FreeMind.

żadne z nich nie ma nic wspólnego z LibreOffice, choć niektóre potrafią także generować slajdy w formacie ODP.

szybka kwerenda dot. konwersji tekst -> prezentacja w świecie pakietów biurowych nic nie dała. znalazłem tylko to: https://blog.thebehrens.net/2015/03/13/ ... converter/
wygląda na jednorazowy projekt, nierozwijany po opublikowaniu, ale jest przyjęty do repozytorium Pythona (https://pypi.python.org/pypi/odpdown/), więc jakąś tam recenzję musiał przejść.

formatem wejściowym nie jest odt, tylko markdown. Tym lepiej, w zasadzie jest to po prostu czysty tekst.

Życzę, by okazał się przydatny. W kwestiach technicznych, jak uruchomić funkcję z pakietu Pythona, mogę pomóc.
JJ
LO (5.3|5.4) ∙ AOO 4.1.3 ∙ Python (2.7|3.6) ∙ Unicode 10 ∙ LATEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux 3.x ∙ Fedora ∙ CentOS ∙ SUSE
Jan_J

Re: Konwersja z ODT do Impress

Postprzez Astur » So maja 20, 2017 10:24 am

Lempirx napisał(a):Czy jest jakaś metoda hurtowego przerobienia tych zdań na prezentację. Z góry dzięki :D
Najprościej zrobić tak:
  1. Zdania napisz jedno pod drugim w takiej kolejności, w jakiej chcesz je mieć w tych slajdach
  2. Zaznacz wszystkie i skopiuj do schowka
  3. Otwórz nowy dokument Impress
    Jeżeli chcesz, możesz sformatować widok podstawowy. Utworzone slajdy powielą ten widok
  4. Zmień widok na konspekt (Widok -> Konspekt)
  5. Wklej zawartość schowka
  6. Jeśli to konieczne, wprowadź poprawki
  7. ...i zapisz
LibreOffice Still

Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Astur

Powrót do Impress