[Megoldva] xls állapotsort keresem libre ofifce calc-ban

Táblázatkezelő

[Megoldva] xls állapotsort keresem libre ofifce calc-ban

HozzászólásSzerző: varyeva » 2017. június 7., szerda 16:43

Kedves Segítő,

korábban MS Office felhasználó voltam, Libre Office Calc-ra váltást követően számos fórum bejegyzést elolvastam, különböző módon kerestem sikertelenül, hogy az MS office alsó állapotsor eszköztár Calc megfelelőjét megtaláljam.
Kérdés: létezik olyan eszköztár, amely a kijelölt cellák számát, átlagát, összegét mutatja oly módon, ahogyan azt az MS Office, vagy az Open Office (cellák összege) tudja mutatni?

Köszönöm a segítséget, és elnézést, ha a fórumon belül se arattam sikert a keresésben, pedig minden tippemet ellőttem, hogy egy megválaszolt fórum bejegyzést találjak.

További szép napot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára varyeva 2017. június 7., szerda 17:35-kor.
Libre Office Verzi??: 5.3.3.2, Win7
varyeva

Re: xls állapotsort keresem libre ofifce calc-ban

HozzászólásSzerző: Zizi64 » 2017. június 7., szerda 17:13

Nálam a LO 4.4.7-ben ki tudom VÁLASZTANI, hogy AUTOMATIKUSAN melyik érték látszódjon a statusbar-on (egyszerre mind nem látsztódhat).

Status_bar_values.png

Viszont a LO 5.3.3 verziómban (az hordozhatóként van telepítve nálam) már egyszerre többet is ki tudok választani:

Status_bar_values_LO533.png
Sok sikert!
Kovács Tibor (Win7x64Prof; W10x64prof; XPprofSP3: LO4.4.7; és a Hordozható AOO4.1.3, LO3.3.1-LO5.3.3)
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címe elejének szerkesztésével - tedd hozzá: [Megoldva].
Zizi64
Globális moderátorok

HozzászólásSzerző: varyeva » 2017. június 7., szerda 17:20

Köszönöm a gyors választ, nos a nálam lévő doksi esetében az alsó állapotsor teljesen üres, tehát tuti valamilyen beállításbeli hibám, hiányosságom van. Kaphatnék segítséget, hogy ezt az eszköztárat melyik menüpontban tudom testreszabni? Hálásan köszönöm.
varyeva

HozzászólásSzerző: Zizi64 » 2017. június 7., szerda 17:23

Nem tudom, hogy miért üres nálad az állapotsor...

Kipróbálnád egy másik (és egy teljesen új) dokumentummal is?
Milyen formátumú dokumentummal próbáltad?
Fel tudod tölteni ide a problémás dokumentumot? (128 kiB max.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (Win7x64Prof; W10x64prof; XPprofSP3: LO4.4.7; és a Hordozható AOO4.1.3, LO3.3.1-LO5.3.3)
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címe elejének szerkesztésével - tedd hozzá: [Megoldva].
Zizi64
Globális moderátorok

HozzászólásSzerző: Zizi64 » 2017. június 7., szerda 17:25

Egyáltalán engedélyezve van nálad az állapotsor?

Állapotsor.png

Én úgy tudom, hogy az állapotsor alapértelmezett beállításként engedélyezve van, azaz ha nálad egyáltalán nem látszik (tehát nem ÜRES, hanem egyáltalán nem látszik), akkor véletlenül kikapcsolhattad valahogy.
Sok sikert!
Zizi64
Globális moderátorok

HozzászólásSzerző: varyeva » 2017. június 7., szerda 17:33

köszönöm, itt volt a baj, amatőr hiba ... elnézést, hogy ilyen pitiáner dolog miatt tartottam fel, nagyon hálás vagyok a válaszért! További szép napot kívánok.
varyeva

Vissza: Calc